Menüler

Yeni Yazılar

Bizi Takip Edin

hirdavatca-reklam-ust

10.8 Volt Makinalar Artık 12 Volt!

Shares
10.8-volt-sarjli

10.8 Volt Makinalar Artık 12 Volt!

Bosch 2016 yılında karar aldı ve dediki, 2017 Ocak ayından itibaren 10.8 volt olan bütün makinalar 12 volt olacak… ve yaptı. Artık 10.8 volt makinalar üretimden kaldırıldı ve yerlerine 12 volt makinalar tezgahlardaki yerini aldı.

Bosch Profesyonel seri el aletlerinde bildiğiniz üzere akülü grubu 10.8 volttan başlıyordu. Aslına bakarsanız bu voltaj sınıfını değiştiren en son firma Bosch oldu diyebiliriz.

Bilinen diğer tüm profesyonel el aletleri markaları 10.8 volttan 12 volta geçişi yaptı. Bosch ise ısrarla 10.8 voltta devam etti baktı ki olacak gibi değil Bosch’ta bu dönüşüme ayak uydurdu.

Bu dönüşüme etkisi olanlardan biri de EPTA (European Power Tools Association – Avrupa El Aletleri Birliği) oldu. EPTA daha önceden sadece 10.8 voltu kabul ediyordu, sonrasında ise resmi açıklama yaparak 12 voltu da kabul ettiğini bildirdi.

Bir diğer sebep; az önce belirttiğimiz gibi tüm markalar 12 volt’a geçince kıyas yapılamaz oldu. Yani şöyle ki; müşteri 10.8 volt – 12 volt aralığında bir makine almaya niyetlendi ve mağazaya girdi. Bir bakıyor ki Dewalt marka da 12 volt makine var Bosch’ta 12 volt yok hatta daha küçüğü 10.8 volt var. Böyle olunca Bosch sanki kötü mal üretiyor ve rakipleriyle yarışamıyor gibi bir intiba oluşmaya başlayınca duruma el kondu.

Değişiklik neleri etkiliyor?

Bosch marka 10.8 volt olan bütün profesyonel akülü aletler artık 12 volt olarak değişiyor. Bu değişiklik yalnızca etiket değişikliği gibi bir şey. Bosch’ta bunu resmi internet sitesinde bu şekilde bildirdi “etiket değişikliği”

Eski 10.8 volt makinalar ne olacak?

Eski makinalarınızı aynen 12 voltta kullanabilirsiniz. Yani 10.8 volt makinanızın aküsünü, şarj cihazını 12 volt makinanızda, aynı şekilde 12 volt ekipmanlarını da 10.8 volt makinanızda sorunsuz bir şekilde kullanabilirsiniz.

Akü ve şarj cihazları %100 uyumludur.

Performans değişiyor mu?

Bizim görüşümüz değişmiyor. Bunu diğer markaların temsilcileriyle de konuştuğumuzda belirttiler. Performans ve güç bakımından hiçbir değişiklik olmadığını sadece bir etiket değişikliği olduğu belirtildi. Testlerimizde de gözle görülür hiçbir fark yok. Yani şunu belirtelim ki; bir Bosch bayisinde profesyonel seri 10.8 volt makine da iyi fiyat bulursanız kaçırmadan almanızı tavsiye ederiz.

Bizi sosyal medyada takip etmeyi unutmayın.

Hırdavatça Konuşulan Site | hirdavatca.com

Loading Likes...

Yorumunuzu bekliyoruz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam Alanı Reklam Alanı

Abone Olun

hırdavat dünyasındaki yenilikleri kaçırmayın!

Hırdavatça Konuşulan Site "Biz Kimiz"

Top
tr_TRTurkish
DMCA.com Protection Status