Menüler

Yeni Yazılar

Bizi Takip Edin

hirdavatca-reklam-ust

Bosch 3 Yıl Garanti Devam Ediyor

Shares
bosch-3-yil-garanti

Bosch 3 yıl garanti işlemleri nedir ve nasıl yapılır gelin birlikte bakalım.

Bosch uzun zamandan beri profesyonel seri yani mavi renkteki makinaları için 3 yıl garanti hizmeti sunuyor. Ama öyle alır almaz 3 yıl garanti yok. Bazı işlemler yapmanız gerekiyor ve bu yazımızda bunları anlatmaya çalışacağız.

Bosch 3 yıl garanti nasıl yapılır?

Öncelikle bir Bosch bayisinden makine satın almanız gerekiyor J satın alma işleminiz bittikten sonra makinanız ve size verilen faturayla birlikte doğru bilgisayar başına 14 gün süreniz başladı.

Bosch garanti uzatma işlemleri bayiler tarafından yapılmaz. Nedeni ise Bosch kullanıcılarını kayıt altına almak istiyor bu yüzden bayilerin böyle bir yetkisi yok. Zaten kayıt sayfasında kendi adınıza bir profil oluşturmanız gerekiyor.

Yukarıda laf arasında söyledik ama tam olarak belirtelim kayıt işleminizi makinayı 14 gün içinde yapmanız gerekmektedir. Aksi halde kayıt yapamazsınız ve standart garanti işlemleri uygulanır.

İlgili garanti süresi uzatma sayfasına girdiğinizde öncelikle sizden bir e-mail ve şifre istiyor. Bu e-mail adresiyle sisteme üye oluyorsunuz ve ilgili profil bilgilerinizi (çalıştığınız sektör, şirket/ yada şahıs firması gibi) dolduruyorsunuz. Bu bilgileri eksiksiz şekilde doldurduktan sonra profil kaydınız tamamlanıyor.

Şimdi sıra makina kaydında,

Kayıt olduğunuz profile sınırsız sayıda makina kaydı yapabilirsiniz. Kayıt için sizden istenen bilgiler aşağıda şekilde olacaktır.

Sipariş numarası : (faturanızda ürün kodu olarak belirtilir veya makinanın etiket kısmında bulunan 10 haneli rakam)

Ürün modeli :  Makinanızın ismi yani GBH 2-26 DRE, GSR 12 V-15 gibi

Seri numarası : Makinanızın arkasında bulunan ve her makinada değişen numaradır. Bu numarayı herhangi bir belgede bulamazsınız ürünün etiket kısmında bulunur ve “serial number” “serial nr.” “sr. Number” şeklinde belirtilir.

Bu bilgileri de girdikten sonra satın alma tarihinizi ve satın aldığınız bayinin ismini de yazdıktan sonra kayıt işleminiz tamamlanıyor.

Karşınıza bir sayfa çıkıyor, bu sayfadan da kayıt yaptığınız makinanın dökümanı hem “pdf” formatında hem de yazdırılabilir olarak gözükecektir.

Sisteme giriş yaptığınız e-mail adresinizi ve şifrenizi unutmadığınız sürece 3 yıl garanti yaptığınızı belgeleyen bu dökümana istediğiniz zaman ulaşabilirsiniz. Eğer bilgisayarla aranız çok iyi değilse önerimiz, kayıt işlemi bittikten sonra dökümanı kağıda yazdırın ve kağıdı kaybetmeyin.

Bosch 3 yıl garanti işlemi sadece profesyonel-mavi seri makinalarda yapılırken artık hem amatör seri yani yeşil renkli makinalarda hem de bahçe aletlerinde yapılmaya başlandı. Her iki ürün kategorisi için kayıt giriş sayfaları farklı ve giriş için bağlantıları aşağıda bulabilirsiniz.

Profesyonel seri için buraya tıklayarak 3 yıl garanti sayfasına gidebilirsiniz.

Amatör seri için buraya tıklayarak 3 yıl garanti sayfasına gidebilirsiniz.

Bizi sosyal medyada takip etmeyi unutmayın.

Hırdavatça Konuşulan Site | hirdavatca.com

Loading Likes...

Yorumunuzu bekliyoruz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam Alanı Reklam Alanı

Abone Olun

hırdavat dünyasındaki yenilikleri kaçırmayın!

Hırdavatça Konuşulan Site "Biz Kimiz"

Top
tr_TRTurkish
DMCA.com Protection Status