Menüler

Yeni Yazılar

Bizi Takip Edin

hirdavatca-reklam-ust

Bosch EasyCut 12 Almadan Önce Mutlaka Okumalısınız

Shares
Bosch EasyCut 12 Nanoblade Testere

Bosch EasyCut 12, Bosch firmasının 2017 yılının son çeyreğinde piyasa sürdüğü tüm Bosch kullanıcıları tarafından büyük bir ilgiyle karşılandı. Ancak EasyCut 12 bu yoğun ilgiyle birlikte bir çok soruyu da beraberinde getirdi. 

Makina budama işleri için uygun mu? Kışlık odunlarımı EasyCut ile parçalayabilir miyim? EasyCut hangi işler için uygundur? Yedek testeresi çabuk bitiyor mu?

Hem bu sorularınıza cevap verebilmek hem de ürün hakkındaki bilgilerimizi ve yorumlarımızı bu yazımızda sizlerle paylaşıyoruz.

Bosch EasyCut 12 Akülü Testere Nedir? 

Herşey Bosch mühendislerinin zincirli testereyi minyatür hale dönüştürüp “herkes için testere” fikrini ortaya atmasıyla başlıyor. İş geliştirmesi tamamlandıktan sonra bir prototip ortaya çıkıyor. 

Bilinen zincirli testere diğer adıyla da motorlu testerelerde bulunan zincire benzer bir minyatür testere üretiyorlar. 

Üretilen bu testere standart zincirli testerelerde bulunan diş aralığı 4 mm’e kadar düşürülmüş ve yağlama bakım gerektirmeyen bir testere olma özelliği taşıyor. 

Böylece EasyCut 12 nanoblade testere ürünü ortaya çıkmış oldu.

Bosch EasyCut 12 Hakkında Daha Fazla Bilgi

Bu yeni nesil testere şarjlı matkapların formunda, uç kısmı da tilki kuyruğu testere şeklinde uzanmaktadır. Yani bir şarjlı matkapla kesim yapıyor gibi düşünebilirsiniz.

Kullanım rahatlığını merak ediyorsanız sıradan bir tilki kuyruğu testereye göre son derece ergonomik diyebiliriz.

Bosch EasyCut 12 Nanoblade Testere

Ürünün elektrikli modelleri bulunmakta ancak elektrikli nanoblade testerelere daha sonraki yazılarımızda değineceğiz.

EasyCut 12 ise yalnızca Bosch marka PowerForAll serisi 12 volt akülerle çalışabiliyor. 

Makina “Macaristan” menşeili, testeresi ise “Almanya” menşeilidir.

Bosch EasyCut 12 Nasıl Teslim Ediliyor?

Ürünün 2 farklı teslimat türü bulunmakta.

(1) Karton kutu içinde sadece makina ve 1 adet nanoblade testere (akü, şarj aleti yok)

Bosch EasyCut 12 Nanoblade Testere

(2) Plastik çanta içinde makina, 1 adet nanoblade testere, 1 adet 12 volt yedek akü, 1 adet şarj cihazı

Bosch EasyCut 12 Nanoblade Testere

Bu iki teslimat türüne göre alım yapabiliyorsunuz. Eğer daha önceden Bosch markalı PowerForAll serisi 12 volt akülü bir makinanız var aküler birbirleriyle uyumlu olduğundan sadece karton kutu ile teslim edilen modeli satın almanız sizin için daha avantajlı olacaktır.

Eğer 12 Volt Bosch marka, yeşil seri ve PowerForAll serisi bir makinanız yoksa mutlaka akülü versiyonu tercih etmeniz gerekiyor.

Bosch EasyCut 12 Nanoblade Testere

Bosch EasyCut 12 Fiyatı

Makinanın Baretool yani aküsüz versiyonunun fiyatı piyasa standartlarına göre ekonomik diyebileceğimiz düzeyde. Sonuçta bu makinayla birlikte size Alman menşeili Nanoblade testere de veriliyor. 

2019 yılı 3.çeyreği için geçerli tavsiye edilen satış fiyatları aşağıdaki gibidir;

Bosch EasyCut 12 Baretool (aküsüz versiyon) : 59,80 € + KDV

Bosch EasyCut 12 (plastik çanta, akü ve şarj cihazlı versiyon) : 132,92 € + KDV

EasyCut 12 Akü ve Testere Fiyatı

Cihaz belirttiğimiz üzere 2 farklı şekilde teslim ediliyor ve her iki durumda da 1 adet testeresi mevcut. Peki yeni bir yedek testereye ihtiyacınız olursa fiyatlar nedir birde onlara bakalım?

Bosch EasyCut 12 Nanoblade Testere

Yine 2019 3.çeyreği için geçerli tavsiye edilen satış fiyatları;

NanoBlade 65 mm yedek testere : 29,35 € + KDV

12 Volt 2.5 Ah PowerForAll seri akü : 36,54 € + KDV

AL 1130 CV Şarj Cihazı : 25,74 € + KDV

Bosch EasyCut 12 Yorumları

Makinayla ilgili merak ettiğiniz hemen hemen herşeyi anlattığımızı düşünüyoruz. Şimdi son olarakta ürünle ilgili sizden gelen soruları cevaplayalım ve yorumlarımızı belirtelim.

Bu ürüne satın almaya niyetlendiyseniz yüksek ihtimalle makinayı “ağaç budama” işinde kullanacaksınız.

Bir çok kullanıcı EasyCut 12 testereyi budama yada dal kesmek amacıyla satın alıyor. Burada dikkat etmeniz gereken konular şunlar;

EasyCut 12, zincirli testerenin minyatür halidir ve 65 mm yani 6.5 cm testeresi mevcuttur.

6.5 cm uzunluk budama için ne derece yeterli gelir önce burdan başlayalım.

İkinci olarak bu makina Bosch’un amatör seri sınıfında bulunmaktadır yani buda şu anlama geliyor ki; bu makinayı yoğun kullanımlarınız için tercih etmemelisiniz.

Buraya kadar konular anlaşıldıysa geriye kalan konu ise budayacağınız dalların kalınlığı.. Şöyle örnek verelim;

İşaret ve orta parmağınızı birleştirin. Ortaya çıkan boyut kadar ki dalları budayacaksanız makina uygundur. Ancak bileğiniz kalınlığında dalları budamayı düşünüyorsanız makinadan çok fazla verim alamayabilirsiniz.

Ne biçim iş, hani yeni teknoloji nanoblade testereydi? nasıl kesmiyor diye düşünmeyin..

Testere kesiyor, ancak sahip olduğu 12 volt 2.5 amper kapasitesindeki akü kullanım süresini kısaltıyor; işe başladınız diyelim ve bilek kalınlığında dal keseceksiniz.

Net bilgi verememekle birlikte tahminlerimiz bu kalınlıkta 6 yada 7 dal budayabilirsiniz. Sonrasında aküyü şarj etmeniz gerekecektir. Tabi ağacın sertliği sayıyı yükseltir yada düşürebilir.

Testerenin körlenmesi konusuna gelince nanoblade testereler standart tilki kuyruğu testerelere göre çok daha uzun süreli kullanım sağlar.

Bu konuda dikkat etmeniz gereken ise ahşap testereyi, metal yada benzeri malzemelerde kullanmamanızdır. Aksi halde sürekli testere değiştirmek durumunda kalabilirsiniz.

Bosch EasyCut 12, Avrupa standartlarında bir makinadır diyebiliriz. Kullanım rahatlığı ve teknolojisi son derece iyi ve kesinlikle övgüyü hak ediyor ancak ülkemiz için ne derece ideal olduğu konusunda tartışılır.

Bosch EasyCut 12 Nanoblade Testere

Avrupalılar bu makinayı atölyelerinde yada çalışma alanlarında sadece bulunsun ve takımımı tamamlayım diye satın alabiliyor olabilir. Ülkemizde ise bu makina üzerinden ticari gelir beklentisi olanlardan tüm işini bu makinaya yatıranlarda olabilir.

Günümüz şartlarında 140 € + KDV tutarındaki bir testereyi kaç kişi alıp tezgahına koyabilir? Yada budama işi için tam verim alacağına emin olmadığı makinayı takımını kaç kişi dahil edebilir?

Konuyla ilgili sorularınız ve şikayetleriniz için aşağıda bulunan alana yorum yazabilirsiniz.

Hırdavatça Konuşulan Site | hirdavatca.com

Loading Likes...

Yorumlar (2)

 • Ali Osman KABUKCUOĞLU

  25 Mart 2020 - 21:48

  Ben bu makineyi geçen sene aldım. 5-6 yaşında ki çam ağacınin alt dallarını almak için. 30-35 ağaç budadim zincirin ucundaki Berçin kırıldı.birincisi garantiden değişti ikinci yine kırıldı bana kaldı. Berçin tamiri var mı? Yoksa yenisi 260Tl o zaman bu makine bir işe yaramaz

  Cevapla
 • zafer Reyşen

  5 Ekim 2022 - 11:46

  bosch easyCut12 şarjlı testere ile dal budama dışında diğer hiç bir testerenin yapamayacağı işleri yapabilirsiniz.Gayet başarılı bir alet .ANCAK ; sorun şu : Ağaç dışında kazayla beton veya çiviye testere temas etti mi yandınız. Anında testere köreliyor ve işi bitiyor. Bileylenmesi mümkün değil. Yenisi şu an için 700 TL. civarında.Benim şimdiye kadar 2 yıl içinde 3.cü bıçak alışım. 3 bıçak zaten makinanın kendisi kadar para. Bıçağının çok pahallı olması dışında keyif veren bir alet .

  Cevapla

Yorumunuzu bekliyoruz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam Alanı Reklam Alanı

Abone Olun

hırdavat dünyasındaki yenilikleri kaçırmayın!

Hırdavatça Konuşulan Site "Biz Kimiz"

Top
tr_TRTurkish
DMCA.com Protection Status