Menüler

Yeni Yazılar

Bizi Takip Edin

hirdavatca-reklam-ust

BOSCH IXO “Her Eve Lazım… mı?”

Shares
bosch-ixo

BOSCH IXO, lansmanı yapıldığı ilk günlerde muhteşem beğeni ve ilgi toplayan IXO peşpeşe IXO 2, IXO 3, IXO 4 ve sonunda da IXO 5 / IXO V serisi ile tekrardan gündeme gelmişti.

İlk defa 2003 yılında üretilen BOSCH IXO,

bosch-ixo-black-gold

  • 2005 yılında IXO II / IXO 2
  • 2007 yılında IXO III / IXO 3
  • 2009 yılında IXO IV / IXO 4
  • 2012 yılında IXO IV / IXO 4 (güçlendirilmiş versiyon)
  • 2015 yılında IXO V / IXO üretildi.

Şu an yani 2018 Mayıs ayı itibariyle Türkiye’de mevcut değil ama 2018 yılı içinde Bosch firması IXO Gold&Black modeliyle gündemde, muhtemelen 15.yıla özel meraklıları için sınırlı sayıda satışa sunacak.

Bosch IXO bu kadar lansman yapılıyor vs. ama peki bu kadar yatırıma bu ürün değer mi? veya alıcıları bu üründen memnun mu?

Bu sorunun cevabı aslında sizin beklentinizle ilgili…

Bu tarz alet edavat makinalara meraklıysanız kenarda köşede dursun arada bakar kurcalar stres atarım diyorsanız bu makine vazgeçilmez bir ürün.

Eğer ben bu makinayla tüm işlerimi yaparım bu makinayı aldım mı başka bir ürüne ihtiyacım kalmaz diye düşünüyorsanız da çok beklersiniz 🙂

Makina 3.6 volt gücünde diyelim gerisini siz anlayın. Bu evinizdeki bir gardropun gevşemiş olan kapağını sıkmanız mümkün veya çocuğunuzun oyuncağının bir sökülüp içinin temizlenmesi gerekiyor bu tarz işler için kullanılabilir.

Çatıda vida atacağım, sıfırdan mobilya kuracağım falan maalesef. Gücü düşük olduğundan büyük vidalar ne yazık ki sıkamıyor. Kaldı ki zaten amatör kullanım için üretilmiş bir makina.

Tasarımı çok güzel benzer makinalara göre dikkat çekici ve albenisi var. Bu ayarda makinalarla iş yapabilmek biraz zor açıkçası.

Bosch IXO’nun en güzel tarafı ekstra satın alacağınız aparatlarla makinayı daha farklı işler için kullanabilmeniz.

Mangal Yaktıran BOSCH IXO Aparatları

Evet , abes duruyor ama gerçek. IXO’da için haricen satılan aparatlar bir çok işe yarıyor gelin bir de bunlara bakalım.

IXO için delme adaptörü, köşe vidalama adaptörü, tork adaptörü hali hazırda zaten vardı ve bunların aşağı yukarı delme ve vidalama işlerinde kullanıldığını biliyoruz.

IXO Collection adı altında asıl can alıcı aparatlar ise şunlar;

IXO BBQ Mangal ve Barbekü Aparatı

bosch-ixo-bbq

Bu aparatı IXO’nuza çok kolay bir şekilde sanki vidalama ucu takar gibi takabiliyorsunuz ve artık makinanız deyim yerindeyse bir körük makinası oluyor.

Mangal yakarken ateşi yellemek için kalın kağıt parçası vs. gibi şeylerle uğraşmak yerine IXO’nuzun düğmesine basın ve IXO’nun çıkardığı havayla kolay bir şekilde mangal yakma işinizi halledin.

Açıkçası bu mangal yakma işlerinde çok tecrübeli değilseniz bu aparat tam size göre…

IXO Spice Baharat Aparatı

Bu aparatla mutfakta kullanıma uygun. Yanlış duymadınız aynen “mutfak” kullanımı için. İçine koyacağınız baharatı örneğin öğütülmemiş karabiberiniz var.

Aparatın haznesine baharatınızı koyuyorsunuz, daha sonra IXO’ya aparatı takın ve öğütülecek olan baharatı nereye dökülmesini istiyorsanız makinanızı da onun üstünde tutun. Bu bir tabak olabilir, salata olabilir veya bir et olabilir.

Son olarakta IXO’nun tetiğine basın ve baharatlar öğütülüp istediğiniz yere dökülsün.

IXO Cutter Kesme Aparatı

Can alan başka bir aparatta bu Cutter aparatı. Aslında bu aparatı aldığınızda “Bosch XEO” isimli ürüne de pek ihtiyacınız kalmıyor. Zaten diğer üründe 3.6 volt gibi bir güce sahip eee IXO’da aynı güce sahip. Bir de bu aparatı aldığınızda kağıt, kumaş, çok zorlarsanız ince saclarda bile kesim yapabiliyorsunuz.

IXO Çim Budama Aparatı

ixo-cim-bicme-aparati

Değerli Bosch, Isio, ASB gibi çim biçme makinalarını çıkarıyorsunuz da bu adaptörü niye çıkarıyorsunuz diye insanın sorası geliyor.

Bu aparatı IXO’nuza taktığınızda ince çimlerde veya çim bahçenizin kenarlarında kalan ince otları biçmek için kullanabilirsiniz.

Kullanımı kolay ama performans konusunda aynı şeyleri söylemek pek mümkün değil.

Siz yine de çim biçme işleriniz için çim biçme makinası satın alın 🙂

BOSCH IXO Aksesuarları

Makinanın uç giriş kısmı ¼” olduğundan tüm bits vidalama uçlarını kullanabiliyorsunuz ama delme işleri için aynı şeyi söyleyemeyiz. Zaten makine delme işleri için pek güçlü değil. Bir de üstüne uyumlu uç bulabilmeniz de zor.

IXO ile delme yapacaksanız, öncelikle uç girişi ¼” olan bir delme ucu bulmanız gerekiyor. Her yapı market veya hırdavatçıda olmadığından bu ucu bulabilmeniz, bulsanız da rahatça kullanmanız biraz zor.

Tek başına pek işe yaramadığını düşünsekte, bu aparatlarla birlikte BOSCH IXO bir beğeni kazanıyor. Gelgelelim IXO ve IXO aparatları fiyatlarına… Makinanın tekli paketinin ortalama fiyatı 200 TL civarında. Aksesuarların ise fiyatları makinanın fiyatına kıyasla el yakıyor. En basit köşe vidalama aksesuarı ortalama 60 TL civarında ve bu fiyatlar her sene belli bir oranda zamlanarak artıyor.

Makinanın standart teslimat kapsamında barbekü veya baharat adaptörü gibi işe yarar ve eğlenceli aparatları da gönderilmediğini düşünürsek;

BOSCH IXO’nun her eve lazım olup olmadığının sorusunun cevabını size bırakıyoruz.

Bizi sosyal medyada takip etmeyi unutmayın.

Hırdavatça Konuşulan Site | hirdavatca.com

Loading Likes...

Yorumunuzu bekliyoruz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam Alanı Reklam Alanı

Abone Olun

hırdavat dünyasındaki yenilikleri kaçırmayın!

Hırdavatça Konuşulan Site "Biz Kimiz"

Top
tr_TRTurkish
DMCA.com Protection Status