Menüler

Yeni Yazılar

Bizi Takip Edin

hirdavatca-reklam-ust

Bu Eski Makinaları Görmelisiniz

Shares
eski-tarihi-makina-29
eski-tarihi-makina-28
eski-tarihi-makina-27
eski-tarihi-makina-26
eski-tarihi-makina-25
eski-tarihi-makina-24
eski-tarihi-makina-22
eski-tarihi-makina-23
eski-tarihi-makina-21
eski-tarihi-makina-20
eski-tarihi-makina-19
eski-tarihi-makina-18
eski-tarihi-makina-17
eski-tarihi-makina-16
eski-tarihi-makina-15
eski-tarihi-makina-14
eski-tarihi-makina-13
eski-tarihi-makina-12
eski-tarihi-makina-11
eski-tarihi-makina-10
eski-tarihi-makina-9
eski-tarihi-makina-8
eski-tarihi-makina-7
eski-tarihi-makina-6
eski-tarihi-makina-5
eski-tarihi-makina-4
eski-tarihi-makina-3
eski-tarihi-makina-2
eski-tarihi-makina-1

Eski makina lardan oluşan galerimizi gören kullanıcılarımız “nerde o eski makinalar” yada “biz bu makinaları nasıl kullanıyorduk” diyecektir.

Yazılarımızda daha önce belirtmiştik, nasıl ki her sektörün sevdalıları, gönüllüleri var bizde hırdavat-yapı market sektörünün gönüllüsüyüz diyelim 🙂 nasıl ki onlar bir trend oluşturuyor, kombinler yapıyor, öneriler tavsiyeler veriyorlar biz niye yapmayalım ki? bizim kitlelerimiz belki diğer sektörler kadar büyük değil ama bu sektöründe meraklıları var. Bizde meraklılarına, sevenlerine yardımcı olmak için bir takım paylaşımlarda bulunuyoruz.

Neyse, galerimizdeki bu bu fotoğraflar Bosch’un ürettiği ve zamanında belkide en çok sattığı makinalar. Fotoğraflardan da göreceğiniz gibi şimdiki makinalarda kullanıcılarımız vibrasyon emici tutamak yok diye iyi değil diyorlar, eski makinaların yanında bide metal çantasını taşıman gerekiyormuş.

Taşlama makinasının resmen ahşap sapı var, şimdiki makinalarda hem vibrasyon önleyen hem de standartlara uygun sağlam plastiklerden yapılıyor.

Matkabın yanına deri çanta 🙂

Akülü makinalarda soruyoruz? kömürsüz motor mu? lityum akü mü? 5 amperden aşağı olursa almam.. Eski makina larda akülü olması yetiyormuş.

Matkap dediğin kullanıcıyı yormayacak, ergonomik olacak, otomatik mandrenli olacak vs. nerdeee makina tamamen metal alaşımla kaplı muhtemelen 3-4 kg ağırlığında şimdiki makinalara kıyasla ergonomikliği bırakın da body çalışanlarını bile yoracak tipten.

Eski makinalar hakkında bizim görüşümüz

Eski makina, doğrudur kabul. Bu galerideki fotoğraflar Bosch ve Skil markasının ürünleri. Sadece Bosch değil bildiğiniz tüm markalar için AEG, Hitachi, Dewalt, Atlas-Copco ve diğerleri artık kimse eski makinalar kadar kaliteli makinalar üretmiyor. Herşey maliyet olmuş, nereden maliyeti düşürürüz diye uğraşa uğraşa en kaliteli diye satılan makinanın ömrü 4, hadi zorladık 5 yıl. Büyüklerimizin atölyelerinde görürsünüz usta der ki “ben bu makinayı 70 senesinde almıştım, bir tek kömürlerini değiştirdim…” şimdi ki makinalar da ne yazık ki öyle bir uzun ömür yok.

Bu sayfadaki fotoğraflar “http://www.bosch-pt.com/tr/tr/elektrikli-el-aletleri/elektrikli-el-aletleri.html” adresinden alınmıştır.

Bizi sosyal medyada takip etmeyi unutmayın.

Hırdavatça Konuşulan Site | hirdavatca.com

Loading Likes...

Yorumunuzu bekliyoruz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam Alanı Reklam Alanı

Abone Olun

hırdavat dünyasındaki yenilikleri kaçırmayın!

Hırdavatça Konuşulan Site "Biz Kimiz"

Top
tr_TRTurkish
DMCA.com Protection Status