Menüler

Yeni Yazılar

Bizi Takip Edin

hirdavatca-reklam-ust

Dekupaj Testere İle Neler Yapılır?

Shares
dekupaj-testere

Dekupaj testere, tüm el aleti markalarının ürettiği bir testere türüdür. Daha çok marangoz, mobilya yani ahşap işleriyle uğraşanlar için uygun olan bu el aleti, evinizin atölyesinde durabilecek yegane makinalardan biri de diyebiliriz.

Nedenini sorarsanız; bir ahşap masa yada sehpa veya küçük bir kuş kafesi yapacaksınız. Yada daha da büyütelim işi hurda tarzı eski malzemeleriniz var ve bunları parçalayıp yeni fikirler üreterek bir projede kullanacaksınız. Tamam işte kullanacağınız makina dekupaj testere.

Bu makinalar mekanik testere gibi ileri geri ileri giderek çalışmakta. Uç girişleri hem klik sistemli hem de allen anahtarla sıkılarak kullanılmakta. Bu ürünler bir çok marka da olduğu gibi, farklı motor güçlerinde, aynı zamanda elektronik devir ayarlı ve pandül ayarlı olmaktadır. Şimdi kısaca bunlardan bahsedelim;

Motor gücü : 400 watt’tan başlayarak 900 watt motor gücüne kadar makinalar bulunmakta. Yapacağınız işin ağırlığına göre motor gücü seçimi yapmanız gerekmekte. Ev tipi kullanıcılarda 500 watt motor yeterli olmaktadır.

Devir ayarı : hassas bir malzeme de kesim yapacağınızı düşünelim makinanın ağır çalışması gerekiyor bu tarz bir işiniz varsa makinanızı devir ayarlı almanızı tavsiye ederiz.

Pandül ayarı : çok gerekli olmasa da bu ayar kaba ve hassas malzemede kesim ayrımı yapmak için. Pandül ayarını açtığınızda makinanın testeresi fazla atlayarak kaba malzemede parçalayarak kesim yapar. Pandül ayarını kapattığınızda atlama yapmaz ve hassas kesimlerde kullanabilirsiniz.

Dekupaj Testere Ucu

Dekupaj testerelerin fonksiyonu fazla olduğu gibi uç çeşidi de oldukça fazla.

Ahşap için dekupaj ucu, metal için dekupaj ucu, çelik için dekupaj ucu, paslanmaz çelik için dekupaj ucu, alüminyum için dekupaj ucu, plastik için dekupaj ucu, seramik için dekupaj ucu piyasada kolaylıkla bulabilirsiniz.

En güzel tarafından bir tanesi de bir dekupaj testereyi istediğiniz uçlarla kullanabilirsiniz. Yani metal kesmek için makinanızı değiştirmeniz gerek olmuyor.

Dekupaj testere seçimiyle ilgili ayrıntılı bilgileri ilerleyen yazılarımızda paylaşacağız.

Bizi sosyal medyada takip etmeyi unutmayın.

Hırdavatça Konuşulan Site | hirdavatca.com

Loading Likes...

Yorumunuzu bekliyoruz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam Alanı Reklam Alanı

Abone Olun

hırdavat dünyasındaki yenilikleri kaçırmayın!

Hırdavatça Konuşulan Site "Biz Kimiz"

Top
tr_TRTurkish
DMCA.com Protection Status