Menüler

Yeni Yazılar

Bizi Takip Edin

hirdavatca-reklam-ust

Einhell Ne Malı?

Shares
Einhell Ne Malı?

Einhell, Alman merkezli firma özellikle yapı market ve internet kanallarında ciddi satış hacimlerine ulaşan Einhell ne malı, nerede üretiliyor ve hangi tür kullanıcılar tarafından kullanıma uygun olduğunu bu yazımızda sizlerle paylaşalım.

Einhell çok eski yıllardan beri hırdavat piyasasında var olan bir marka. Yaklaşık 5 yıl kadar öncesinde amatör ve profesyonel olmak üzere çift konsept olarak satış yapıyordu. Mavi renkli makinalar amatör-hafif hizmet için tavsiye edilirken, kırmızı renkli makinalar profesyonel kullanıcılar için tavsiye ediliyordu.

Firma yakın zamanda almış olduğu karar ile tek renk yani sadece kırmızı renkte profesyonel seri ürünler üretmeye başladı.

Bu kapsamda ürün çeşidini yenileyip geliştirerek çok daha kaliteli ve spesifik ürünler piyasaya sundu.

Einhell Nerede Üretiliyor?

Firma, yazımızın başında da belirttiğimiz gibi Almanya merkezli. Tabi tüm markalarda olduğu gibi ürünleri Çin’de üretiliyor. 

Einhell ürünlerinin diğer Çin’de üretilen ürünlere göre farkı; makinalarının tasarımlarından, teknolojilerine kadar özgün olmasıdır. 

Yani biraz daha detaylandıracak olursak; Einhell’in 12 volt şarjlı matkabının tasarımı diğer Çin menşeili şarjlı matkaplardan mutlaka farklıdır. Sadece tasarımla kalmayıp teknolojileri ve çalışma prensibleri de yine rakiplerinden farklıdır.

Örneğin; PowerXChange adıyla geliştirdikleri tek aküyle onlarca makinayı çalıştırabilme özelliği bir çok rakip markada bulunmamaktadır. Ayrıca bu teknolojiyi oluşturmak dışında her geçen gün geliştirmekte. 

Einhell’i Kimler Kullanmalı?

Profesyonel olduğunu iddia eden Einhell bizim görüşümüze ve tecrübelerimize göre “yarı profesyonel” seviyede bir markadır. Ev işleriniz için fazlasıyla yeterli olurken, ticari amaçlı yani profesyonel olarak makinayı kullanacaksanız tüm işinizi bu makinaya bağlamanızı tavsiye etmiyoruz. 

Eğer daha profesyonel (Bosch, Dewalt, Makita vb.) marka makinanız varsa bu makinaları yedek olarak kullanmanızı tavsiye ediyoruz.

Einhell Türkiye

Uzun yıllardan beri piyasada var olan bir marka olduğunu belirtmiştik. Bu durum Türkiye piyasası içinde geçerli. Ancak Türkiye’de yaşanan bir takım gelişmeleri anlatmakta fayda var.

4-5 yıl kadar öncesinde Einhell markası Türkiye’ye İntratek firması tarafından ithal edilirken Almanya Einhell firması, Türkiye’deki ithalatçısını satın alarak ülkedeki varlığını kendisi devam ettiriyor. Yani özetlemek gerekirse Einhell kendisi Türkiye’deki piyasasını artık kendi yönetiyor. 

Loading Likes...

Yorum

  • Ziya Tatar

    2 Kasım 2021 - 20:11

    Almanya birçok ürününü Çin’de üretiyor, Ürettiği bu ürünleri elinize aldığınızda ve kullanmaya başladığınızda Alman kalitesini görürsünüz. Ancak ne yazık ki Einhell markasında bu kaliteyi göremiyorsunuz. Alman firması ilgisiz mi, Firmayı Çin’li mi yönetiyor. Aletlerin vidaları dökülür, tak çıkar aparatları belli bir süre sonra laçka olur. Yani tükenmez kalem gibi kullanabilirsen kullan herhangi bir sorun sonunda da at. Servisleri de ayrı bir dert. Gerçi Türkiye’ de hangi sektörde servis hizmeti tam ve sorunsuz. Bir elin parmaklarını geçmeyenler hariç.

    Cevapla

Yorumunuzu bekliyoruz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam Alanı Reklam Alanı

Abone Olun

hırdavat dünyasındaki yenilikleri kaçırmayın!

Hırdavatça Konuşulan Site "Biz Kimiz"

Top
tr_TRTurkish
DMCA.com Protection Status