Menu

New Content

Follow Us

hirdavatca-reklam-ust

Farewell To The Hands Of Altas

Shares
altas-el-aletleri

Altaş el aletleri ile ilgili yazı yazmamızın sebebi malum 2018 yılı son çeyreğinde başlayan döviz kurlarındaki dalgalanmalar neticesiyle yerli üretim ürünlere oluşan ilgi ve alaka.

Altaş, Türkiye’de el aleti yani tornavida, pense ve yan keski gibi ürünler üreten bir firmaydı. Firma bilindiği üzere yine kendi sektöründe iş yapan Alman firması Gedore ile birlikte iş yapıyorlardı. Gedore firmasının kendine ait dünya çapında markaları var Habero, Dremotec, Rahsol gibi. Altaş firması hem bu markaları ithal ediyor aynı zamanda da kendi el aletlerini üretiyordu.

Gedore firmasının dikkatini çekmiş olacak ki Altaş firmasını satın aldı ve firma adı Gedore – Altaş El Aletleri olarak değişti. Türk – Alman ortaklığıyla bir süre daha yönetilen firma en son olarak Almanya’dan Gedore firmasına gelen “Türkiye’deki temsilciliğimizi kapatıyoruz” demesi sonucu Gedore Türkiye’den temsilciliğini çekti.

Haliyle Almanlar çekilince Türkler olarak Altaş’ta işi bıraktı. Bu piyasaya lanse edilen tarafı ama içerde bazı münferit olaylar yaşanmıştır bilinmez.

Sonuç itibariyle Altaş el aletleri, ömür boyu garanti verdiği el aletleriyle nam salmıştı. Gedore’yle birlikte piyasada iyi bir pazar payına sahip oldu. Ama ne yazık ki belki de dünya çapında bir marka olacak Altaş tamamıyla Türkiye’deki ticari serüvenine son verdi.

Gedore ise Türkiye’deki ticaret hayatına İzeltaş firmasıyla devam ediyor. (ilgili yazıyı okumak için tıklayın)

Hırdavatça Konuşulan Site | hirdavatca.com

Loading Likes...

Comment

  • efe kara

    7 March 2020 - 09:15

    markayı bilmem ama yazık olmus

    Reply

We welcome your comments

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Advertising Area Reklam Alanı

Subscribe

don't miss what's new in the world of hardware!

Hırdavatça Konuşulan Site "Who Are We?"

Top
en_USEnglish
DMCA.com Protection Status