Menüler

Yeni Yazılar

Bizi Takip Edin

hirdavatca-reklam-ust

Expressweld Kaynak Makinası Ne Oldu?

Shares
expressweld-kaynak-makinasi

Expressweld kaynak makinası bir zamanların özellikle 2007 ve 2012 yılları aralarında satıcılar açısından en çok satılan, kullanıcılar açısından da hem kaliteli hem de fiyat olarak piyasadaki Çin mallarıyla yarışabilecek seviyede makinalardı.

Expressweld markası Askaynak yani “Kaynak Tekniği A.Ş.” tarafından Türkiye’ye ithal ediliyordu. İthal dediğimiz de bizim bildiğimiz kadarıyla tabi ki. İç çalışan aksam Çin’de yaptırılıyor, toplama işleri Türkiye’de yapılıyordu. Yani hem Çin malı kaynak makinası hem de Türk malı kaynak makinası diye bir çok kullanıcının ağzından pazarlama kelimeleri duymak mümkün.

Expressweld Kaynak Makinası Fiyatları

Askaynak firması piyasada ciddi bilinirliği olan ve gerçekten tutulan bu markaya ait tüm makinaların üretimini durdurdu ve mevcut stok satıldıktan sonra yeni ürün üretilmeyeceğini bildirdi. Bu markaya ait makinalar diyoruz çünkü markanın içerdiği çok sayıda kaynak makinası vardı;

  • Expressweld 151expressweld-kaynak-makinasi-2
  • Expressweld 161
  • Expressweld 171
  • Expressweld 201
  • Expressweld 251 Ultra

Daha sonra bu modellerden bazıları Expressweld 175 vs. oldu. Inverter makinalarla birlikte, Expressweld MasterMig serisi gazaltı kaynak makinası da üretiyordu.

Şunu çok rahatlıkla söyleyebilmek mümkün ürünler yerli veya Çin’de yapılıyor olsun fark etmez. Kalite olarak arkanıza tekrar baktırmayacak seviyede kaliteli makinalardı ve bu kaliteye göre fiyatları herhangi bir Çin malı makinayla aşağı yukarı aynıydı.

Askaynak firması, ürünlerin üretimini durdurdu ve artık “Askaynak” markasıyla kaynak makinaları üretiyor ve tamamen yerli. Üretim neden durdu diye soracak olursanız net yapılmış bir açıklama yok. Ama satıcılar tarafından söylenen şu “Expressweld” çok iyi gitti güzel tamam kabul ama bu markayı duyunca kullanıcın aklına “Askaynak” firması gelmiyor. Herhalde şöyle düşündüler biz bu ürünleri “Askaynak” markasıyla pazara sunalım hem adımız duyulsun hem makinalarımızın kalitesi…

Bu makinaları artık satın almanız ne yazık ki çok zor. Bildiğimiz kadarıyla yalnızca Expressweld 151 modeli getiriliyor onu da sadece Koçtaş, Bauhaus gibi yapı marketlerde bulabilirsiniz. Veya bir satıcı zamanında stoğuna yüksek adette bu makinalardan almış ve satamamışsa o firmada da ürünleri bulabilmeniz mümkün.

%100 yerli kaynak makinası üretilmesi ve satılması ümidiyle.

Bizi sosyal medyada takip etmeyi unutmayın.

Hırdavatça Konuşulan Site | hirdavatca.com

Loading Likes...

Yorumunuzu bekliyoruz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam Alanı Reklam Alanı

Abone Olun

hırdavat dünyasındaki yenilikleri kaçırmayın!

Hırdavatça Konuşulan Site "Biz Kimiz"

Top
tr_TRTurkish
DMCA.com Protection Status