Menüler

Yeni Yazılar

Bizi Takip Edin

hirdavatca-reklam-ust

Gedore’nin Yeni İthalatçısı İzeltaş!

Shares
gedore-izeltas

Gedore Yeni İthalatçısı İzeltaş!

Çok eski bilinen bir marka Gedore özellikle günümüzde 40 yaş üzerinde olan ustalarımız, daha çokta elektrik ustaları markayı ve el aletlerini çok iyi bilir. Mavi ve siyah karışım renkleriyle profesyonelliği simgeleyen bu marka, Bosch’un bir zamanlar yöneticiliğini yapmış olan Tuna Çağla’yı yönetime alarak markasına değer kattı

Ancak 2017 yılında Türkiye’den çekildiğini söyleyerek müşterilerini üzmüştü. Gedore firmasını bu süreçte “Altaş El Aletleri” firması ithal etmekteydi.

Özellikle pense ve yan keski konusunda son derece uzmanlaşmış olan Alman firması aynı zamanda;

  • Habero marka endüstriyel çekiçler,
  • Rahsol-Dremotec marka tork anahtarları,
  • Dako marka boru anahtarı ve tesisat ürünleri,
  • Ochsenkopf marka balta ve nacaklar,
  • Metec marka takım dolapları, takım arabaları ve tezgahları,
  • Carolus marka lokma takımları ve lokma kolları,
  • Klann marka endüstriyel otomotiv tamir-bakım ekipmanları,

gibi bir çok ürününde üretimini de yapmaktaydı.

Çok geçmeden Türkiye’nin en büyük el aleti imalatçısı ve ithalatçısı olan İzeltaş, Gedore ve Altaş El Aletleri markasını satın aldığını duyurdu.

Artık GEDORE – İZELTAŞ

Sayfalarında paylaştığı ilgili haber ise şu şekilde;

İZELTAŞ’tan dev atılım

Sektörün öncüsü, 50.yılda ürün çeşitlerini artırıyor

Türkiye’de yarım asırdır el aletleri üretiminin lideri İZELTAŞ, sektörde Avrupa’nın bir diğer önemli aktörlerinden Alman el aletleri firması Gedore’nin Türkiye distribütörlüğünü yürütecek.

Gedore bünyesinde Türkiye’deki tesislerde üretim yapan Altaş markası da İZELTAŞ A.Ş’ye satıldı. Gedore yetkilileri bu süreçte çok sayıda firmayla görüştüklerini ancak ürünlerinin temsili için kalitesi ve güvenilirliği ile İZELTAŞ’ı tercih ettiklerini söyledi.

Türkiye’nin ilk el aletleri üreticisi olan ve 2018 yılında 50. kuruluş yıldönümünü kutlamaya hazırlanan İZELTAŞ, 2017’nin son günlerinde önemli bir anlaşmaya imza attı. Sektörde Avrupa’nın önde gelen isimlerinden Alman firması Gedore ile distribütörlük anlaşması imzalandı. İZELTAŞ, Alman şirketin Türkiye’deki satış ağını yönetecek.

Gedore bünyesinde Türkiye’deki tesislerde üretim yapan Altaş markası da İZELTAŞ A.Ş’ye satıldı.

“İZELTAŞ bir dünya markasıdır”

Gedore’nin Remscheid’deki merkezinde gerçekleşen imza törenine İZELTAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Ender Yorgancılar, Genel Müdür Haluk Akdemir, Gedore’nin Sahibi ve Grup Şirketleri Yöneticisi Karen Dowidat ile Genel Müdür Chris Metzler katıldı.

Şirket yetkilileri, süreçte yaklaşık 16-17 firmanın talepte bulunduğunu ancak bu konuda İZELTAŞ’ın en uygun tercih olduğunu belirtti. İZELTAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Ender Yorgancılar ise, “İZELTAŞ, 50 yıldır ürün çeşitliliği ve kalitesiyle yalnızca Türkiye’de değil dünyada adını duyurmuş önemli bir markadır. Bu anlaşmanın her iki taraf için de hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Laboratuvar kuruldu

Yaklaşık 8 bin ürün çeşidi bulunan ve özellikle tork anahtarı çözümlerinde uzmanlaşan Gedore’nin ürünleri için İZELTAŞ’ta bir kalibrasyon laboratuvarı da kuruldu. Ürünlerin satışlarına ise kısa süre içerisinde başlanacak.

İzeltaş sizlerinde bildiği gibi yine bir çok kullanıcının bildiği bir el aleti markası. Kendi ürünleri son derece kaliteliyken yeni markalarının da ithalatını yapacak , evet İzeltaş piyasaya hakim bir firma ancak kendi ürünleriyle çakışan bir markayı ne kadar tutunduracak izleyip göreceğiz.

Tabi hepsi bir kenara, iki kaliteli markayı elinde tutan bu firma değerlerini koruyarak nasıl bir satış politikası uygulayacağı da tüm hırdavat sektörü için merak konusu.

Bizi sosyal medyada takip etmeyi unutmayın.

Hırdavatça Konuşulan Site | hirdavatca.com

Loading Likes...

Yorumunuzu bekliyoruz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam Alanı Reklam Alanı

Abone Olun

hırdavat dünyasındaki yenilikleri kaçırmayın!

Hırdavatça Konuşulan Site "Biz Kimiz"

Top
tr_TRTurkish
DMCA.com Protection Status