Menüler

Yeni Yazılar

Bizi Takip Edin

hirdavatca-reklam-ust

Hikoki mi? O da Ne?

Shares
hikoki-hitachi

Hikoki – Hitachi

Sizlere daha önceki yazılarımızda Türkiye’de garip, yetim, öksüz kalan Hitachi markasından bahsetmiştik. İşte o bir zamanlar piyasada tutunamayan ama güçlü, gururlu marka şimdi Hikoki adıyla geri geliyor. Japon markası olan Hitachi, Kaynak Tekniği A.Ş. (Askaynak) markasının da distribütörlüğünü bırakmasından sonra belli ki dünya çapında bir sorun yaşamış ve bir arayışa girmiş olmalı ki el aletlerinde yıllardır kullandığı Hitachi markasının adını değiştirme kararı aldı.

2017 yılında yaptığı bu bildirimle, Şirket yetkilisi Osami Maehara, şirketin ve markanın ismini 2018 Ekim ayından itibaren “Hikoki” olarak değiştireceğini resmi internet sitesinde yazılı bir bildirimle duyurdu.

Yani diyorlar ki; madem Hitachi’yi sevemediniz birde bunu deneyelim 🙂

Marka ismi neden değişiyor?

Resmi sitelerinde KKR ile olan ortaklıktan bahsediyorlar, “KKR” bildiğimiz kadarıyla bir şirket ve Hitachi’den böyle bir talepte bulundu onlar da hayır diyemedi.(referans değildir) Tabi resmi sayfada bu şekilde yazmıyor, marka değişikliğinin “çok geniş bir ürün çeşidiyle agresif büyüme stratejilerinin bir parçası” olduğunu söylüyorlar.

Marka Hikoki olunca eski Hitachi’ler ne olacak?

Yine resmi sitede belirtildiği üzere sadece marka ismi değişeceği belirtiliyor. Modeller, model isimleri, yedek parçalar aynen devam edecek. Yani “Hitachi DH 28PCY” yerine, “Hikoki DH 28PCY” diyeceğiz. Bununla birlikte anladığımız kadarıyla akü ve şarj aletleri de aynı şekilde kullanılmaya devam edecek.

Peki çok geniş ürün çeşidi derken tam olarak nedir derseniz, bu konuyla ilgili çok açıklama yok. Resmi ithalatçı da katalog yayınlamış değil. Tahminimizce Hikoki markalı kömürsüz (EC-fırçasız) motorlu makinalar ve akülü aletlerin çeşitlerini genişleteceğini düşünüyoruz.

Meraklısı için KKR nedir?

Az önce KKR ile ortaklıktan bahsetmiştik, KKR, Panasonic Healthcare, Pioneer DJ, Sonos, Haier ve şimdi de Hitachi Koki dahil olmak üzere dünyanın dört bir yanından endüstri lideri birçok iş ortağı olan dünyanın en büyük yatırım şirketlerinden biridir.

Evet, işin özü Hitachi adını Hikoki olarak değiştiriyor. Güzel tarafı sadece marka adının değişecek olması ürün ve yedek parçalar aynı şekilde devam edecek olması güzel bir durum. Yeni marka tutar mı, kullanıcılar bu markayı benimser mi bunları zaman gösterecek.

Bizi sosyal medyada takip etmeyi unutmayın.

Hırdavatça Konuşulan Site | hirdavatca.com

Loading Likes...

Yorumunuzu bekliyoruz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam Alanı Reklam Alanı

Abone Olun

hırdavat dünyasındaki yenilikleri kaçırmayın!

Hırdavatça Konuşulan Site "Biz Kimiz"

Top
tr_TRTurkish
DMCA.com Protection Status