Menüler

Yeni Yazılar

Bizi Takip Edin

hirdavatca-reklam-ust

Hitachi Sahipsiz Kaldı

Shares
hitachi-el-aletleri

Hitachi Sahipsiz Kaldı

Bu yazımızda yine ustalarımızın yakından bildiği bir markayla ilgili haberimizi paylaşacağız. Hitachi çok eskiden beri  öksüz, yetim kalmış bir marka diyebiliriz. Bu öksüz ve yetimliği son distribütörü Askaynak firmasıyla da devam etti. Bu arada Askaynak diyoruz ama firma adı Kaynak Tekniği A.Ş.’dir. Ürettiği Askaynak marka kaynak makinaları sayesinde firmanında bilinen adı Askaynak olarak kaldı.

Bilindiği kadarıyla firma Türkiye pazarına ilk olarak rastgele ithalatçı firmalar tarafından getiriliyordu. Yani ithalat yapacaz, ne getirelim abi Hitachi DH 24 PC3 getirelim gibi bir şey oluyordu herhalde… Derken piyasanın bilinen el aleti markası olan Gedore-Altaş bu iş böyle gitmez markayı harcıyorsunuz dedi ve ithalatını, satışını, pazarlamasını Gedore-Altaş üstlendi. Rekabet yüksek, satış sonrası da önemli, her geçen gün yeni markalar sahaya çıkıyor derken garibim Hitachi ortada kaldı ve bu seferde Askaynak markaya sahip çıktı.

Hitachi de Askaynak sonrası dönemde neler oldu?

Askaynak büyük firma tabi, kaynak makinası satıyor, kaynak teli, elektrod, kesme taşı vs. derken yanında bu ürünleri de pazarlar mı acaba derken… ne yazıkki oda çok uzun sürmedi. Askaynak piyasaya hızlı bir giriş yaptı ortalığı kastı kavurdu damping fiyatlar, görülmemiş Hitachi kampanyaları falan.

Fena sayılmayan bu tutundurma çalışmaları 2017 yılının ortalarında son buldu. Abi firma kaynak firması bizim matkapla, hiltiyle, şarjlı matkapla ne işimiz var dedi ve markaya bir tekme de Askaynak yani Kaynak Tekniği vurmuş oldu.

Düşünsenize piyasa bu markayı biliyor ama kimse tutunduramıyor. Nacizane tahminimiz distribütör firmanın öncelikli amacı kar elde etmek yerine tutundurmak olsa muhtemelen daha farklı noktada olunabilirdi. Neyse de olan bizim gariban Hitachi’ye oluyor.

Şimdi ise resmi açıklama yapmış olan yeni bir distribütörü yok. Yeni distribütörün kim olacağı ve ne işler yapacağı markanın kullanıcıları için merak konusu.

Bizi sosyal medyada takip etmeyi unutmayın.

Hırdavatça Konuşulan Site | hirdavatca.com

Loading Likes...

Yorumunuzu bekliyoruz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam Alanı Reklam Alanı

Abone Olun

hırdavat dünyasındaki yenilikleri kaçırmayın!

Hırdavatça Konuşulan Site "Biz Kimiz"

Top
tr_TRTurkish
DMCA.com Protection Status