Menüler

Yeni Yazılar

Bizi Takip Edin

hirdavatca-reklam-ust

Oto Yıkama Açmak ve Maliyetleri

Shares
oto-yikama-acmak

Oto yıkama açmak ve oto yıkama açma maliyetlerini sektörün içinde yani oto yıkama makinalarını satan kişiler olarak sizlere sunuyoruz.

Oto yıkama işi, bir yandan zahmetli bir yandan da kolay bir iştir. Küçük bir dükkanınız olursa, hatta tek araçlık bir dükkanınızda olsa müşterilerinize randevu vererek araçların temizlik işlerini yapabilirsiniz. Bedenen çok yorucu olmayan, sermaye anlamında da çok yüksek maliyetler getirmeyen ekonomik bir iştir. Tabi bu işte tutunabilmeniz için çevrenizin olması yani müşterilerinizin hazır olması gerekir aksi takdirde oto yıkama işinde de üst seviyede hizmelter veren Ziebart gibi büyük firmalar mevcut.

Oto Yıkama Açmak İçin Neler Gerekli

Dükkanınız veya bu işleri yapabileceğiniz bir arsanız olduğunu varsayarak ihtiyacınız olan malzemeleri belirtmeye çalışacağız. Başında belirttiğimiz gibi çok yüksek maliyetler gerektirmeyen bir iştir. İsterseniz bu işi bir tek oto yıkama makinasıyla yapın, isterseniz süpürge, ahtapot makinası, buhar makinası gibi makinalarla çeşitlendirerek yapın. İşin güzel tarafı tek makinayla da işi yapabiliyor olmanız.

İşte oto yıkama açmak için temel olarak ihtiyacınız olan makinalar;

  • Oto yıkama makinası (en az 150-200 bar gücünde)
  • Oto köpük makinası (en az 50 litre)
  • Hava kompresörü (köpük makinasını çalıştırabilmek için en az 50 litre)
  • Elektrikli süpürge (en çift motorlu)

Evet, temelde ihtiyacınız olan makinaların tamamı bunlar. Ancak bu durum sizin yapacağınız işin kapsamına göre değişmektedir. Temel olarak bunlar yeterli gelse de siz daha üst seviye, deyim yerindeyse vip hizmet verecekseniz ekstradan kurutma makinaları, koltukları temizlemek için ahtapot makinaları vs. satın almanız gerekmektedir.

Oto Yıkama Açma Maliyetleri

Yukarıda sırayla belirttiğimiz makinaların ortalama fiyatlarını aşağıda belirtiyoruz, ancak şunu özellikle belirtelim yazıyı okuduğunuz zamanda fiyatlar değişkenlik gösterebilir.

  • 150 bar oto yıkama makinası : ortalama 2800 TL
  • 50 litre oto köpük makinası : ortalama 550 TL
  • 50 litre hava kompresörü : ortalama 450 TL
  • Çift motorlu elektrikli süpürge : ortalama 900 TL

Toplamda 4700 TL gibi bir bütçeyle temel ihtiyacınız olan makinalara sahip olabilirsiniz. Burada daha önemli olan bir diğer konu ise makinalarınızın kalitesi ve fonksiyonları yani şöyle ki;

Bir oto yıkama makinasının 150 bar ile 200 bar arasında yaklaşık 400 TL kadar fiyat farkı var. Bununla birlikte Yerli motorla, Çin motoru ve Avrupa tip motorlar arasında da fiyat farkları var, bunları da geçtik makinanızın tetikli olmasıyla tetiksiz olması arasında da fiyat farkı var. Aynı durum diğer makinalar yani kompresör, köpük makinası ve süpürge için de geçerli. Lütfen Dikkat! Bizim belirttiğimiz fiyatlar temelde işleriniz için yeterli olacak makinalar için geçerli ve 23 Nisan 2018 yılındaki fiyat listesine göre belirtilmiştir.

Evet çıkardığımız hesap makinalar için geçerli, bu makinalar için su hortumları, elektrik kabloları ve tesisatları için biz fiyat belirtemiyoruz çünkü bizim bildiğimiz bir iş değil ne yazık ki. Makinalar için maliyetler %5 ile %10 arasında yukarı aşağı değişebilir.

İlerleyen yazılarımızda otomatik oto yıkama makinaları yani bozuk parayla çalışan oto yıkama makinaları içinde maliyetler yazımızı paylaşacağız.

Bizi sosyal medyada takip etmeyi unutmayın.

Hırdavatça Konuşulan Site | hirdavatca.com

Loading Likes...

Yorumunuzu bekliyoruz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam Alanı Reklam Alanı

Abone Olun

hırdavat dünyasındaki yenilikleri kaçırmayın!

Hırdavatça Konuşulan Site "Biz Kimiz"

Top
tr_TRTurkish
DMCA.com Protection Status