Menüler

Yeni Yazılar

Bizi Takip Edin

hirdavatca-reklam-ust

SKIL Artık Türkiye’de Değil!

Shares
skil-el-aletleri

Skil Artık Türkiye’de Değil!

Siyah-gri karışımlı renkleriyle akıllara kazınan siyah makine diye de müşterilerin tabir tabir ettiği yılların markası artık Türkiye’de değil. Piyasada 30 yıldan fazla süredir bulunan ve siyah-gri renkleriyle akıllara kazınan bu el aletleri markası sizlerinde bildiği gibi Türkiye Bosch firması tarafından ithal edilmekteydi.

E tabi markanın arkasında Bosch olurda, piyasada tutulmaz mı?

Daire testereleri, sıcak hava tabancaları, taş motorları, matkapları… ithalatının bırakılalı 1 seneyi geçmiş olmasına rağmen hala yoğun bir şekilde ürünleri talep edildiğini biliyoruz.

Ürün geliştirmesi, lojistik, yedek parça ve servis hizmetlerini de yine Bosch’un yetkili servisleri tarafından verilmekteydi.

Saygı Değer Bosch yöneticileri! Biz Türk milletiyiz, bize böyle telaffuzu zor markalarla uğraştırmayın 🙂

Bizim görüşümüzü sorarsanız; Skil marka ürünler ne profesyonel, ne amatör segment makinaydı, fiyatı da profesyonel segment makinaların bir tık altında fiyata satılmaktaydı. Haliyle fiyat yüksek, kalite de fiyatına göre pahalı… son zamanlarda satışlarında zorluk yaşandı.

Bu arada unutmadan söyleyelim, ürünlerin bir çoğu Çin menşeilidir.

Neyse gelelim konuya Bosch, markanın isminden mi yoksa ürünlerin satışı mı iyi gitmedi yada karlılık politikalarına ters bir durum mu oldu bilemeyiz ama Bosch artık markanın ithalatını yapmayacağını duyurdu. Böylelikle el aletleri-hırdavat sektörüne bir marka daha elveda demiş oldu.

Bildiğimiz kadarıyla markanın patenti Bosch’ta, yani Türkiye’ye “Skil” marka olarak geleceğini sanmıyoruz ama aynı tasarım aynı renklerde fakat farklı marka makinaları tezgahlarda görürseniz şaşırmayın deriz.

Bizi sosyal medyada takip etmeyi unutmayın.

Hırdavatça Konuşulan Site | hirdavatca.com

Loading Likes...

Yorumunuzu bekliyoruz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam Alanı Reklam Alanı

Abone Olun

hırdavat dünyasındaki yenilikleri kaçırmayın!

Hırdavatça Konuşulan Site "Biz Kimiz"

Top
tr_TRTurkish
DMCA.com Protection Status