Menüler

Yeni Yazılar

Bizi Takip Edin

hirdavatca-reklam-ust

Tilki Kuyruğu Testere Ne İşe Yarar?

Shares
tilki-kuyrugu-testere

Tilki Kuyruğu Testere Ne İşe Yarar? Nedir? Tilki Kuyruğu testerelerin yedek ağızları/uçları hakkında bilgileri bu sayfada bulabilirsiniz.

Öncelikle şunu belirtelim internette fazla sayıda gereksiz bilgiler bulabilirsiniz. Biz sektörün içinde olanlar olarak sizlerle doğru bilgileri paylaşıyoruz.

Tilki Kuyruğu Testere Ne İşe Yarar?

Bu testereler o kadar çok işe yarar ki belki bu sayfa anlatmamıza yetmeyebilir. Makinanın ucuna takılan testereler sayesinde ahşaptan metale kadar bir çok malzemede temiz kesimler yapabilirsiniz.

Ne işe yaramaz derseniz? Bu makinalarla delik delemezsiniz, zımpara yapamaz, kılavuz açamaz ve vidalama yapamazsınız. Bu makinalar sadece kesme işine yaramaktadır.

Tilki Kuyruğu Testere Nedir?

Bu tip testereler kimi deyimle var-gel kimi deyimle git-gel sistemiyle çalışır yani şöyle ki bildiğimiz el testerelerinde nasıl ki elimizi ileri geri hareket ettirerek kesme işi yapıyoruz. Tilki kuyruğu testerelerde ise bu işi bu makine yapıyor.

Makinanın tetiğine bastığınız anda testeresi ileri geri giderek çalışır ve kesme işini yapar. Sistem bu kadar basit.

 

Tilki Kuyruğu Testere Markaları

Tüm elektrikli el aletleri üreten firmaların listelerinde veya kataloglarında tilki kuyruğu testerede mevcuttur. Bilinen en iyi markalar Bosch, Makita, Dewalt, Black&Decker, Einhell, Attlas, Max-Extra tilki kuyruklarıdır.

Tilki Kuyruğu Testere Ucu Çeşitleri

İşin patlama noktası bu makinaların uçları. Öyle bir çeşit var ki kıyamet gibi. En basiti ahşap keseceksiniz diyelim. Kısa, orta ve uzun boylarda, üstüne sık ve seyrek dişler seçenekleriyle sadece ahşap kesmek için 10’dan fazla çeşit var.

Ahşap, metal kesmeyi biliyoruz da bunla en dikkat çeken çeşit, tilki kuyruğu kemik testeresi. Özellikle kurban bayramlarında, tilki kuyruğu için ahşap testeresi veya paslanmaz kemik testeresi ile hayvanı dörde bölmek için de kullanılıyor ve büyük kolaylık olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Zaten bu ürünün en çok satıldığı dönem kurban bayramı dönemindedir.

Bu makinalar ayrıca şarjlı/akülü tipleri de mevcuttur. Bu şarjlı/akülü tilki kuyruğu testerelerde bahçe ve budama işleri de yapılmaktadır.

Diğer tilki kuyruğu testere çeşitleri aşağıdaki gibidir;

  • Tilki kuyruğu ahşap testeresi
  • Tilki kuyruğu metal testeresi
  • Tilki kuyruğu ağır metal testeresi (kalın ve yoğun saclar için)
  • Tilki kuyruğu palet testeresi
  • Tilki kuyruğu paslanmaz çelik testeresi
  • Tilki kuyruğu PVC plastik testeresi
  • Tilki kuyruğu kemik testeresi
  • Tilki kuyruğu metal içeren ahşap testeresi (çivili ahşaplar için)

Bu ürünleri eğer amatör olarak kullanacaksanız mağazalarda sıkça gördüğünüz bir markanın makinasını alabilirsiniz. Tabi yapacağınız işte nispeten önemli şöyle ki; 40 yılın başı bir iki ağaç keserim birde kurban bayramında kemik keserim derseniz tamam ucuz ekonomik bişey alın, size uzun süreler iş yapar.

Ama profesyonel ve yoğun kullanımınız olacaksa biraz daha daraltmak gerekirse evdeki tüm ağaçları bu makinayla budayacağım diyorsanız mutlaka motor gücü garanti seçeneklerine dikkat ediniz. Profesyonel kullanımlarda 900 watt motor gücünden büyük makinalar tercih etmenizi öneririz.

Bizi sosyal medyada takip etmeyi unutmayın.

Hırdavatça Konuşulan Site | hirdavatca.com

Loading Likes...

Yorumunuzu bekliyoruz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam Alanı Reklam Alanı

Abone Olun

hırdavat dünyasındaki yenilikleri kaçırmayın!

Hırdavatça Konuşulan Site "Biz Kimiz"

Top
tr_TRTurkish
DMCA.com Protection Status